Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Грција го предаде олимпискиот оган за игрите во Рио де Жанеиро. На церемонијата во Атина присуствуваше претседателот на Грција Прокопис Павлопулос и стотици пријатели на спортот, објавија грчките медиуми.

Олимпискиот оган пропатува околу 2.200 километри во Грција пренесувајќи пораки за мир, љубов и солидарност.

Олимпискиот оган ќе помине 36.000 километри пред да биде запален на 5. август при отворањето на 31. Летни олимписки игри во Рио де Жанеиро.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново