Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Храмот на сите религии е архитектонски комплекс во близина на градот Казан , главниот град на Татарстан (федерална област во Русија).

Иљдар бил дипломиран на Уметничката академија во Казан, а за него се знае дека бил ексцентричен човек кој тврдел дека се состанал со Исус кога имал три годинки и дека тој му го покажал рајот и пеколот.

Покрај уметник Ханов бил исцелител, а некои од неговите најдобри дела украсуваат руски музеи, како и улиците на многу градови во Татарстан.

Тој бил познат и со напорите да лекува алкохоличари и наркозависници, а голем дел од пациентите му помагале во одржувањето и изградбата на храмот.

Иљдар бил дипломиран на Уметничката академија во Казан, а за него се знае дека бил ексцентричен човек кој тврдел дека се состанал со Исус кога имал три годинки и дека тој му го покажал рајот и пеколот.

Покрај уметник Ханов бил исцелител, а некои од неговите најдобри дела украсуваат руски музеи, како и улиците на многу градови во Татарстан.

Тој бил познат и со напорите да лекува алкохоличари и наркозависници, а голем дел од пациентите му помагале во одржувањето и изградбата на храмот.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново