Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Претседателскиот кандидат на републиканците, Доналд Трамп денеска изјави дека жена која абортира треба да прими некоја вид на казна, но не допрецизираше каква треба да биде таа казна.

Прашан за природата на таа казна, Трамп одговори:

– Не сум одлучил каква треба да биде таа казна.

Тој вели дека се залага за живот, освен со исклучок во три случаи, но не наведе на кои случаи мисли.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново