Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во источен Лондон во близина на детско игралиште, инженерот Тони Смит пронашол мртов глушец кој по големината би можел да се спореди со мало дете.

- Ова е најголемиот глушец што сум го видел некогаш. Претпоставувам дека е долг околу еден метар и тежок 11 кг – изјавил Смит.

Смит заедно со колегата Џејмс Грин во жбунот во близина на детското игралиште забележал глодар и го дофатил со долга метална „фаќалка“.

Се претпоставува дека ова суштество се отруло, бидејќи во тој крај неодамна е поставен отров за глувци.

Веднаш по поставувањето на фотографијата на социјалните мрежи се поведе вистинска дебата околу нејзината веродостојност.

По тој повод се огласи и професор Џејн Херст од Универзитетот во Ливерпул кој тврди дека не постои шанса дека глушецот е толку голем, ниту дека некој може животно тешко 11 кг „лесно“ да го држи со помош на метална „фаќалка“.

Извор: Плусинфо.мк

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново