Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Плажа во светот се наоѓа на карипскиот архипелаг Тркс и Каикос, кој е Британска колонизирана територија.

Ова го соопшти туристичкиот портал TripAdvisor кој направи анкета меѓу туристи и патници за најдобрите плажи во светот. Плажата на атлантскиот архипелаг се нарекува Grace Bay, водата е тиркизна, а песокот е белоснежен, тврди порталот, на кој се повикува весникот “Дејли мејл”.

Втора е бразилската плажа Baia do Sancho која еден од корисниците ја спореди со привидение поради раскошниот видик, кој се открива од него.

На трето место е Playa Paraiso во Куба.

Во првите десет влегуваат уште и Anse Lazio (Сејшелите), Cayo de Agua (Венецуела), Flamenco Beach (Порторико), Playa de Ses Illetes (Шпанија), Ngapali Beach (Мијанма), West Bay Beach (Хондурас) и Nacpan Beach (Филипини).

Рангирањето е направео врз основа на мислењата на туристите од последните 12 месеци. Претходно овој месец TripAdvisor ги анализираше цените за одмор и кое време е најсоодветно во најскапите туристички места во светот. Излегува дека ако се резервира за одмор за определените месеци, може да се заштедат до 86 проценти од парите.

Извор: Локално.мк

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново