Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Четири затворски чувари во Виетнам се суспендирани поради нивната невнимателност откако една од затвореничките осудени на смртна казна забременила во затворот, пренесува „Би-би-си“.

Шверцерката на дрога за да ја избегне смртната казна, забременила со помош на еден затвореник.

Официјалните лица велат дека 42-годишната Нгуен Тин Хуе купила сперма од 27-годишен затвореник за 2.300 долари. „Би-би-си“ пренесува дека затвореникот двапати во 2015 година и предал сперма во шприцеви, а се очекува дека затвореничката ќе се породи во април оваа година.

Оваа жена била уапсена поради трговија со наркотици во 2012 година, а две години подоцна е осудена на смрт. Се очекува дека нејзината пресуда ќе се промени во доживотен затвор поради детето.

Според виетнамскиот закон трудница или мајка чие дете е помладо од три години не може да биде осудена на смрт и казната треба да биде преиначена во доживотен затвор.

Извор:Плусинфо.мк

 

 

 

 

SEMM baner MK

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново