Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Полициски хеликоптер се упатил со голема брзина кон познатото место за самоубијци поради дојава дека таму се наоѓа жена која вреска. Во прашање, меѓутоа, била исплашена коза.

Полицајците во Бристол испратиле помала единица на еден од мостовите откако минувачите во паника повикале 999 кога слушнале врескање.

Но, кога пристигнале на местото на настанот, термалната камера го идентификувала „виновникот“ - во прашање било животно од блиската фарма.

Козите неодамна биле пуштени во клисурата за да пасат, но овој потег се покажал како голема грешка - полицискиот хеликоптер употребил во текот на спасувачката мисија 250-300 литри гориво, што по час на летање изнесува 850 фунти.

 

Извор: Плусинфо.мк

 

 

 

SEMM baner MK

NOVOGODISENBANERSINALCO

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново