Овој тест ќе ви помогне да дознаете кога ќе се збогатитет. Не е неверојатно, деканаскоро ќе ви падне лото или ќе добиете наследство. Можеби богатството ќе дојде кај вас само со напорна работа. Дали сте подготвени да дознаете? Едноставно изберете монета.

Никој не би се откажал од нагло богатење, но сите знаеме дека тоа бара многу напор. Можно е еден ден да се претворите во среќен човек и да добиете џекпот на лотарија. Но, исто така, за најдобрите пари луѓето навистина треба да работат напорно. Денес, ние ви нудиме тест кој ќе ви овозможи да дознаете кога ќе се збогатите. Дали сте подготвени? Тогаш изберете една од монетите.

Jupiter and Saturn

27.11.2020

Нè очекува ретко, фасцинантно небесно задоволство! Двете најголеми планети на нашиот Сончев систем, Јупитер и Сатурн, ќе изгледаат како двојна планета по зајдисонце, вечерта на 21 декември. Ова е прв пат двете планети да бидат толку близу една до друга уште од средниот век.

dzin elizabeta

25.11.2020

Британската кралица Елизабета Втора отпочна свое сопствено производство и продажба на џин, пренесува „Дејли Мејл“.

bazen polska

23.11.2020

Најдлабокиот базен на светот со пад од 45,5 метри, наменет за обука и тренинзи на нуркачи, беше отворен викендов во близина на полската престолнина Варшава.

pingvini1234

20.11.2020

Природата им подарила љубов на сите. Но, не сите го ценат тоа подеднакво.

На примерите на овие животни, треба да се научи, тие остануваат верни едни на други засекогаш, не се занимаваат со авантури и се грижат за својот партнер.

Албатрос

Албатросот може да лета на долги растојанија, но тие секогаш се враќаат на едно место, таму каде што го оставиле својот партнер.

Нивните врски се мерат во години и завршуваат кога една од птиците умира. Тие ја покажуваат својата вљубеност со интересен, но нежен ритуален танц.

Лебеди

Не се вели без причина дека лебедите се бидат симбол на искрена љубов. Нивните испреплетени лебеди формираат срцев облик, а зад тоа се крие приказната за вистинската љубов.

Лебедите го поминуваат целиот свој живот само со еден партнер и се целосно еднакви во таа врска. Двајцата се хранат, одгледуваат и се грижат за своите млади.

Волци

Иако на прв поглед не изгледаат како романтични и нежни животни, тие се едни од најверните партнери во животинскиот свет. Чопорите се симбол на семејството и заедништвото.

Мажјакот и женката се подготвени да направат се за да ги заштитат своите младенчиња и партнери. Ако во глутницата има осамен волк, кој не нашол партнер или останал без него, глутницата брзо ќе го прифати и ќе стане дел од нивното семејство.

Штркови

Љубовта е насекаде во животинскиот свет и не е невообичаено видовите да можат да ја покажат на вистински начин. Меѓу нив има и штркови.

Верните и моногамни штркови се правило во нивниот свет, откако ќе најдат соодветен партнер, остануваат со него до крајот на животот.

Пред да ја пронајдат „сродната душа“, мажјакот на штркот има повеќе „девојки“, но кога ќе ја најде вистинската, останува верен на неа.

Тој е верен партнер кој никогаш нема да ја разочара својата љубов и никогаш нема да ја изневери својата сакана.

Пингвини

Пингвинот треба да вложи многу напор и време да освои партнер. За да може пингвин да го привлече вниманието на својот избраник, мора да танцува пред него неколку дена, а меѓу некои видови постои обичај да се дава „свшенички прстен“.

Кога пингвинот ќе се заљуби, тој го избира најубавиот камен што може да го најде и го носи пред нозете на женката.

Ако женката го прифати, тоа значи дека чувствата му се возвраќаат. Откако ќе се заљуби, без оглед дали неговите чувства ќе бидат возвратени, пингвинот останува заљубен до крајот на животот. Затоа има одреден број на самци во нивниот свет.

Диви патки

Во многу култури, вечната љубов е прикажана како симбол на диви патки. Кога диви патки решат да бидат заедно, тие остануваат верни едни на други засекогаш.

Кога имаат потомство, мажот го штити семејството од агресивни предатори, а женката се грижи децата да бидат сити, да бидат топли и пријатни.

Кога дивите патки ќе се вљубат тие до крајот на животот не гледаат во некој друг и не се впуштаат во несовесни љубовни авантури.

Мите Јаначков

pametnideca fin

19.11.2020

Како месецот во кој е родено вашето дете ја одредува интелигенцијата и неговите достигнувањата?

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново