Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

eksplozija RTS fin

4.12.2020

Во центарот на Белград денеска околу 10 часот се случила експлозија во која едно лице почина, а две се тешко повредени, пренесува РТС.



Од екипата на брзата помош навеле дека едно повредено лице е пренесено во одделението за реанимација во Ургентниот центар, а екипите се уште се на лице место и засега нема нови податоци.

Екслозијата се случила блиску до зградата на РТС, а како што јавуваат од таму најверојатно експлодирала боца со гас.

Извор: Бета.рс

Видео: РТС

                             

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново