Кривичниот совет во Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалби на Обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите, доставени против решение на судија на претходна постапка, со кое се одбива предлогот на обвинителството за определување мерка притвор за лицата Е.Т.,М.Ј., М.П. и К.М., донесоа решенија со кои :

Белгискиот олеснувач на преговорите, во моментов за медиумската реформа, Питер Ванхауте, утрово, по неуспехот да се дојде до договор, а во пресрет на оценката на ЕУ и на САД околу условите да се одржат фер и демократски избори на 24 април, на Twitter порача да се сетиме на демократијата.

Според информација од ДЦС МВР, денес 19.02.2016 година во времето од 09:00 до 21:00 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Р Грција на Г.П.„ Ники“, поради штрајк на грчките земјоделци-(фармери).

Денеска  претпладне на места се уште ќе има слаб локален дожд, а во текот на денот ќе има повеќе сончеви периоди.

Работите во нашата земја повеќе не зависат од Никола Груевски и од Али Ахмети. Тој што нема да ги почитува одлуките ќе ја турка кон недемократски вредности. Датумот 24 април не е опција за учество на сите опозициски партии, но и на дел од партиите кои ја поддржуваа досегашната власт.

Уставниот суд ја отфрли иницијативата на пратеникот Павле Трајанов за одложено распуштање на Парламентот и се прогласи ненадлежен да одлучува за распуштањето на Парламентот.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново