Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои по наместа влажни коловози.

До среда ќе се задржи стабилно и релативно топло време, што ќе услови понатамошно топење на снежната покривка на планините. Во вторник и среда, по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Дали Министерството за труд ке поднесе кривична или прекршочна пријава против државниот фонд за ПИОМ ке се знае денеска.

Скопското јавно обвинителство поведе постапка против надзорник од КПУ Идризово, кај кого вчера е пронајдено марихуана, а при претрес во неговиот дом и девет парчиња муниција.

Студентскиот пленум силно се спротиставува на формирањето на уште еден, нов државен универзитет во Република Македонија.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои по наместа влажни коловози.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново