Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) организира еднодневна конференција на тема „Ефективна борба против корупцијата на високо ниво: прашање на личности или на систем?“, на 22 март 2016 г. (вторник), во 10 часот во хотелот „Холидеј ин“ во Скопје.

Белгиецот Питер Ванхауте, преку нова Твитер порака изрази сомнеж дека гласачкиот список е во хаос.

На патниот правец Куманово – Крива Паланка кај село Страцин има свлечиште со кал и земја, со што е зафатена една лента од патот.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Температурата до 15 степени.

Од прифатниот камп во Табановце, во близината на Куманово успелае да избегаат 40 мигранти, јавија некои медиуми, наведувајќи дека информацијата е потврдена и од Регионалниот центар за управување со кризи.

Пратениците во Европскиот парламент вчера еден час дебатираа за резолуцијата за Македонија која ја подготви известувачот Иво Вајгл. Потврдени оценките на ЕК, сѐ зависи од изборите, пишува Дојче веле.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново