По тешко и долго боледување, почина Дарко Марковиќ, познатиот карикатурист, сатиричар, филмски режисер.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7 Температурата ќе достигне до 26 степени.

Како резултат на меѓупкомпаниските спојувања на телекомуникацискиот пазар, цените во мобилната телефонија се зголемени – информираа од Агенцијата за електронски комуникации.

„Свесни сме за проблемот со нашиот јужен сосед за разликите околу името, но истовремено сме и сериозно посветени за изнаоѓање заеднички прифатливо решение.

Упатувањето покана на Самитот во Варшава за Македонија во НАТО ќе помогне за јакнење на мерките на доверба меѓу двете земји.“

Политичката нестабилност во Mакедонија расте, а довербата во демократските институции опаѓа – ова е заклучокот на Mеѓународниот Републикански институт (ИРИ) со седиште во Вашингтон, кој ги објави резултатите од анкетата направена на национално ниво во април годинава, објави Телма.

Денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ=7. Teмпературата ќе достигне до 26 степени.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново