Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Времето денеска ќе биде сончево и тивко. Попладне во крајниот западен регион се очекува мала облачност.

Денеска  ќе преовладува облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Опозицијата се врати во парламентот, СДСМ доби министри и заменици, премиерот си даде оставка, како дел од договорот од „Пржино. Се формираа и СЈО и ДИК, но првата институција постојано е опструирана, а втората се формираше после рокот. Избирачкиот список се уште се чешла, а за медиумите нема договор.

Директорот на болницата во Прилеп, Петар Ристевски, вели дека навреме биле преземени сите потребни мерки за да се спаси животот на 21-годишната родилка која почина во оваа болница ноќеска. Во третманот биле ангажирани четворица гинеколози, двајца анестезилози, а подоцна се вклучил и уролог.

Кривичниот совет во Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалби на Обвинителството за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите, доставени против решение на судија на претходна постапка, со кое се одбива предлогот на обвинителството за определување мерка притвор за лицата Е.Т.,М.Ј., М.П. и К.М., донесоа решенија со кои :

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново