Организирани преку социјалните мрежи бројни граѓани денеска во едно кафе во Скопје собраа доволна сума на пари за да му ја платат казната на Милорад Георгиевски, јави Телма.

Одложено е судското рочиште за предметот „Пуч“ во кој еден од обвинетите е лидерот на опозицијата Зоран Заев. Причината за одлагањето е жалбата на Специјалното обвинителство за недоставувањето на копии од доказите кои ги поседува Судот а се поврзани со овој предмет.

Се прекина денешното судење за случајот „Диво насеље„, јави Телма .

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви кoловози.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи се очекуваат в четврток, кога кон крајот на денот ветерот ќе го промени правецот во северен и ќе има опаѓање на температурата за неколку степени.

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, утре попладне доаѓа во Скопје на средба со претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, посветена на бегалската криза, предизвиците и проблемите што таа ги наметнува, како и придонесот на Македонија во справувањето со неа.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново