Околу половина метар изнесува снежната покривка на скијачките терени на планината Кожуф, информира извршниот директор на компанијата ски-центар Кожув Ангел Наков, која е со седиште во Кавадарци, пишува Локално.

Сообраќајот на сите патни правци низ Македонија се одвива без забрани и застои, по влажни коловози. Од 07:30 часот се укинати забраните за тешки товарно возила Стража, крак – Маврово и Пресека.

АМСМ соопшти дека од 07:30 часот е укината забраната за тешки товарни возила на Стража, Маврово и Пресека.

Најмногу снег падна во Лазарополе 21 сантиметар снег, во Маврово се измерени 20, а во Пожаране 19 сантиметри.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи претежно од дожд, само на планините ќе бидат од снег.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново