И од таму поднеле тужба до Управниот суд поради решението на ДИК со кое се уважи приговорот на движењето БЕСА и се поништија резултатите од гласањето на гласачко во општина Гостивар, ИЕ6.

Многу македонски семејства за свој домашен заштитник го имаат свети Никола и неговиот ден го празнуваат со многу свечености.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози на пониските места и влажни коловози на повисоките планински и осојничави места .

Во наредните денoви под влијание на поле на висок воздушен притисок ќе се задржи стабилно и суво време. Утрата ќе бидат ведри и студени, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност.

Судијката Татјана Михајлова ги отфрли главните докази со кои располагаше Специјалното јавно обвинителство за случајот на насилство во општина Центар за што се теретат поранешниот премиер Никола Груевски, ексминистерот Јанакиески, пратеничката Даниела Рангелова и уште 11 други, пишува Призма.

Стотина поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ денеска повторно се собраа пред седиштето на ДИК за како што велат, да не им се украде изборната победа. ДИК на денешната седница, која се уште не е започната треба да одлучува по преостанатите приговори од СДСМ и од БЕСА.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново