Копретседавачот на Европскиот совет за надворешни односи Карл Билт на својот твитер профил најави дека денеска патува за Скопје.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

Во Македонија денеска се очекува преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура.

Како и амерканскиот сенатор Меккејн и германскиот министер ја скока Македонија во балканската турнеја .Како да сме изолирани!?
Германскиот министер за надворешни работи Зигмар Габриел изјави дека балканските држави треба да протуркаат реформи и да работат за надминување на долгогодишните противречности , ако сакаат да се приклучат кон ЕУ , соопштува Ројтерс.

Пратениците од минатиот состав на Собранието во 2016 година биле подредени на Владата, посочува првиот извештај од надзорот на работата на Собранието на Република Македонија од проектот „Вклучени граѓани за одговорно и транспарентно Собрание“ на граѓанската асоцијација „Мост“.

Два милиони швајцарски франци и 270 илјади евра успеал да стави во украсна ќеса и незабележан од никого да ја напушти банката. Ова е третата и најголема сума која трезористот Бобан С. во Тутунска банка во рок од една недела во неколку наврати ја крадел банката. Почнал да изнесува пари во средата на 6 април кога му била доверена задача. Голема сума на пари да испрати по авион. Дел земал за себе, пренесе Телма.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново