novimerki fin

20.10.2020

Комисијата за заразни болести, поради растечкиот тренд на бројот на заболени, предложи нови мерки и рестрикции како скратување на работното време на еконосмките оператори до 23 часот, нови мерки за јавниот превоз препорака до целата државна и јавна администрација, до општините и судовите, согласно механизмот на работа, работниот процес да се одвива во смени или онлајн од дома, или пак редуцирано со систем на ротации и секоја од институциите согласно карактеристиките на работниот процес.

esen fin

20.10.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

kovidponedelnik fin

Во последните 24 часа се направени 771 тестирања, а регистрирани се 161 нови случаи на ковид-19 во:

OJOzaorganizirankriminal fin

19.10.2020

По повеќемесечна предистражна постапка, надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против шест лица за кои постои основано сомнение дека сториле кривично дело – Перење пари и други приноси од казниво дело од чл.273 од Кривичниот законик .

d rDanilovski fin

19.10.2020

Потребни се итни мерки за да се спречи катастрофа, предуредува д-р Драган Даниловски.

gragjani fin

19.10.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 749 прекршоци.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново