tehnickavlada fin

Обвинувања за опструкции, непознавање на законите и за делување во функција на матичните партии, ги одбележуваат првите денови од работењето на ресорите каде има кадровски измени во техничката Влада, што беше избрана на 3. овој месец.

vremenskaprognoza fin

Претежно сончево и тивко, со услови за утринска магла во некои котлини е времето што, според УХМР, не’ очекува денеска.

27april fin

Советот за оцена на обвинителниот акт при Основниот кривичен суд Скопје донесе решение со кое обвинителниот акт КО бр 21/19 поврзан со настаните од 27 април 2017 година во Собранието на РМ, се одобрува во целост.

berovo fn

Градоначалникот на Општина Берово, Звонко Пекевски додели ваучер од 6.000 денари на семејството на првороденото бебе годинава во општината.

kina fin

2020 година е важна за соработката меѓу Кина и Северна Македонија, изјави амбададорот на Кина во земјата Џанг Ѕуо.

spasovski fin

Упатени се честитки до премиерот Спасовски за назначувањето на позицијата.

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново