Sahpanska1 fin

20.10.2020

Од моментот на отворање на градинките на 9 септември, досега има вкупно 18 деца и 55 вработени позитивни на коронавирусот. Во моментот, во изолација се вкупно 309 дечиња и околу 50-тина вработени.

policijastop fin

20.10.2020

На 19.10.2020 околу 21.25 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Стража, А.И.(19) од гостиварско Врањовце, управувајќи патничко возило „бмв“, со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

gragjanibezzashtitnamaska fin

20.10.2020

Во изминатото деноноќие регистрирани се 796 прекршоци за неносење на заштитна маска, информира Министерството за внатрешни работи.

milosevski fin

20.10.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук изјави дека по иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ наскоро во Собранието ќе се расправа за пропаѓањето на Еуростандард Банка.

medicinskilica fin

20.02.2020

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил повторно упати благодарност до своите колеги.

krusevo fin

20.10.2020

Во моментов Крушево е единствен град во Македонија кој од почетокот на епидемијата бележи само 20 заболени лица, и нула активни случаи.
Меѓу градови со најмалку активни случаи се: Македонски Брод 98, активни 4, Демир Хисар 65, активни 4 Пехчево 53, активни 7 и Кратово 31, активни 7.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново