licnikarti fin

11.07.2020

Случајот за кој министерот за внатрешни работи Наќе Чулев не ги искористи официјалните канали за информирање на министерството, туку објви на Фејсбук за пронајдените лични карти кај сопственик на продавница во Ромското маало во Штип, за заменскта министерка Славјанка Петровска крие долг во позадина.Чулев објави дека трговецот документите ги чувал за да спроведе предизборен поткуп.

Koronasabota11

11.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19 во:

Kovid19 10

10.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на ковид-19.

cetvrtok9

9.07.2020

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19.

NRB fin

9.07. 2020

Народна банка е добитник на наградата на една од водечките меѓународни деловни банки во Европа, „Комерцбанк” за 2019 година, за одличен квалитет при обработката на комерцијалните плаќања и финансиските трансфери.

glasanjevokovid fin

9.07.2020

Гласањето на претстојните избори, и покрај актуелната пандемија на Ковид-19, ќе биде безбедно за граѓаните кои ќе решат да го остварат своето избирачко право, тврдат надлежните.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново