Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

unnamed 1

08.03.2021

Вакцина против ковид-19 заклучно со денеска примиле 3 546 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство.

За вакцинација преку веб-страницата vakcinacija.mk досега се пријавиле 75 900 граѓани, а 52 351 преку матичен лекар, посочуваат од Министерството и додаваат дека од вкупно пријавените 128 251 за вакцинација, 60 959 се на возраст над 70 години.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново