Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 uploads thumbs resize 800x420 422844

08.03.2021

Полицискиот час ќе трае две недели, најави министер за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција.

-Интензивно разговаравме изминатите денови со Комисијата за заразни болести, затоа го предложивме воведувањето на полицискиот час по 22 часот, бидејќи имаме групирање по затворањето на угостителските објекти, рече Филипче.

Тој додаде дека освен ова, засега ништо друго нема да биде препорачано.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново