Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

oblacno fin

3.11.2020

На територијата на целата држава утрово се измерени темепратури над нулата, соопшти УХМР.

Најстудено било во Берово, Крива Паланка, Дебар, Крушево, Маврово, Лазарополе со темепратура од еден степен, во Скопје-Зајчев Рид се измерени два степена, три степени беше во Скопје-Петровец и во Тетово, четири степени во Куманово и Прилеп, пет степени во Струмица и шест степени Целзиусови во Битола, во Штип, во Охрид, во Демир Капија, во Гевгелија, во Дојран и во Претор.

Изминатите 24 часа до 7 часот утрово наврнат е воден талог од три л./м2 во Пожаране, еден во Тетово, а под еден литар врнежи имаше и во Охрид, Битола и во Прилеп.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново