Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

protestivmro reakcijasdsm

20.10.2020

Вечерва јавноста виде уште едно фијаско од очајното ВМРО-ДПМНЕ предводено од губитникот Христијан Мицкоски, велат од владејачката партија СДСМ.

-Таканаречените протести наменети единствено за спас на двоецот Груевски – Мицкоски на кормилото на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги спасат од одговорност криминалците во редовите на опозициската партија. Времето на селективна правда одамна помина, сега е време на одговорност за сите кои го прекршиле законот, вклучително и на оние од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и соработниците на Груевски- стои во соопштението на СДСМ.
Колкаво е лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ кон правдата, велат оттаму, доволно зборува што денешните протести ги предводеше и се обрати лице осудено за насилство и кое билo дел од судски процеси.

Нема поголемо лицемерие кон граѓаните, велат од СДСМ, од тоа за правда да зборува осудено лице. Затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се таму каде што се и затоа уште долго ќе останат таму.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново