Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Target Tvrdina fin

22.09.2020

Во Основниот кривичен суд во Скопје на 30 септември продолжува судењето за аферата за прислушувањето, познат во јавноста како „Тврдина-Таргет”, со сослушување на оштетени сведоци.

Пред крајот на денешното рочиште сведочеа новинарите Душица Мрѓа, Васко Попетревски, Среќко Поповски и Оливера Трајковска, кои се изјаснија дека од лидерот на СДСМ добиле папки со транскрипти од нивни прислушувани разговори, како и од смс пораки. Потоа, од страна на поранешното Специјално јавно обвинителство им било потврдено дека се прислушувани подолг период. Тие наведоа дека се чувствуваат оштетени и оти ќе бараат оштета.

Мрѓа истакна дека било „јавна тајна” оти им се прислушуваат телефонските разговори на новинарите.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново