Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

stipkonfekcija fin

13.07.2020

Два потврдени случаи на Ковид 19 и уште неколку работници со симптоми се регистирани во уште една штипска текстилна компанија, поради што сопственикот одлучил привремено да го прекине приизводството.

Во меѓувреме, сите вработени ќе бидат тестирани. Станува збор за капацитет со стотина вработени.

Ова е десета конфекција во Штип, со појава на корона вирусот, поради што ќе се врши скрининг на сите вработени.

Во Штип заразата не стивнува. Вчера беа регистрирани нови 14 случаи на Ковид 19, а во моментов има 172 активни случаи.

Во Клиничката болница има 53 пациенти, хоспитализирани на проширеното Инфективно одделение.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново