Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soncevo fin

13.07.2020

Сончево со мала до умерена облачност и со максимална температура до 31 степен.

Попладне претежно во западните подрачја ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен дожд и грмежи.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен ќе биде вдолж Повардарието. УВ=8. 

Утре времето ќе биде сончево со маскимална температура до 30 тепени.

Потоа ќе следува сончево и нешто потопло време, а во попладневните часови на места ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

 

tabela fin

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново