Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zapalenavtomobil fin

11.07.2020

Вечерва на патот Тетово – Скопје, во близна на мостот кај Желено, експлодира автомобил во движење, јавува Тетова сот.

Командантот на противпожарната бригада на Тетово, Ука Алити за порталот кажа дека две противпожарни екипи веднаш отишле на местото на настанот и целосно го локализирале пожарот. За среќа нема повредени во експлозијата, туку е причинета само материјална штета.
Полицијата е на местото на настанот и спроведува истраги, нема повредени, туку само материјална штета.

фото: Тетова сот

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново