Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zbogar fin

11.07.2020

Евроамбасадорот Самуел Жбогар на Фејсбук објави видео во кое на македонски јазик повикува на почитување на мерките за заштита од Ковид-19.
– Вирусот е дел од нас. Само со почитување на мерките ќе успееме да имаме безбедно секојдневие. Носењето маска по маркетите, на пазарите, на гласачки места, во банка или во друг затворен простор е клуч за нашата основна заштита и безбедност. Никаде без маска!, порачува евороамбасадорот Жбогар.

Видеото погледнете го на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/?t=1&v=329209361417058

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново