Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soncevoitoplo fin

9.07. 2020

Сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Максималната температура до 33 степени. УВ=9. 

УХМР соопшти дека  и утре времето ќе биде сончево стабилно, со максимална температура до 35 степени.

За време на викендот локално на места ќе има појава на зголемена облачност со услови за краткотраен дожд.

Од недела ќе започне да дува засилен северен ветер што ќе предизвика повторно опаѓање на температурите од понеделник.

 

tabela fin

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново