Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


vis fin

март 25, 2020

Од засега непознати причини околу 2 часот по полноќ, избувна пожар во објект на струмичката касарна во која се наоѓа и регионалната ТВ Канал Вис

Повеќе од 6 часа трае гаснењето на пожарот одстрана на ТППЕ Струмица со повеќе возила во објектот во кој функционираат и други субјекти

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново