Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

slikavreme fin

Под влијание на многу посвежа воздушна маса која продира од север и понатаму ќе услови нов пад на температурите на воздухот и истите до утре изутрина понекаде ќе се спуштат и под 10°C,, односно минималните температури на воздухот до утре изутрина ќе се спуштат во интервалот од 9 до 18 степени во најтоплите предели од државава. На планинските места температурите на воздухот се очекува да се спуштат дури и под 5°C. Со ова температурите ќе бидат под просекот за овој дел од годината односно ќе бидат пониски од нормалните.

Ќе продолжи да дува умерен, повремено и тоа особено долж Повардарието засилен ветер од северен и од северозападен правец а времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, локално и подолги додека и понатаму се очекува локална појава на пороен дожд и грмежи.

Напомена: Оваа нагла и голема промена на времето многу лошо ќе влијае особено врз метеопатите каде се можни и поголеми здравствени проблеми.

Подготви: Славчо Поповски

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново