Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Времето денеска сончево со мала облачност и слаб јужен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на слаба магла. Температура до 17 степени.

Во текот на ноќта кон сабота и во сабота преку нашето подрачје ќе помине влажен бран. кој ќе услови зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во западните и северните делови.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново