Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Претежно облачно и студено време со повремени локални врнежи од снег со слаб до умерен, понекаде и со умерен интензитет. Ваков ден не очекува денеска. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во јужните и во источните предели.

Минималните температури ќе се движат во интервал од -19 до -8 додека на повисоките планини истите ќе се спуштат под -20 степени.

Максималните температури ќе се движат во интервал од -10 до -2 степени.

Прогнозите велат дека студеното време со ниски поларни температури ќе се задржи неделава ама и следнава кога се очекуваат повторно снежни врнежи.

За десетина дена температурите ќе бидат во благ пораст и ќе се движат над нулата, односно околу 3 степени во Скопје. Во текот на денот и утре се очекуваат нови снежни врнежи.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново