Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Продолжува периодот на сончево и релативно топло време со мала до умерена локална облачност.

По одделни котлини и по речните долини ќе има појава на магла со намалена видливост. Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд се очекува за викендот, кога ќе има и расејување на маглата.

 

Денеска ќе биде претежно сончево и релативно топло, по одделни котлини магливо и постудено.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново