Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Лидерите треба да спроведат кампања без заплашување и насилство и да не креваат политички и меѓуетнички тензии, порача денеска на првиот ден од изборната кампања, американскиот амбасдор во земјава, Џес Бејли.

Тој ги повика граѓаните да го искористат своето демократско право на глас.

„Секој глас се смета. Ги повикуваме сите граѓани да го искористат нивното демократско право да гласаат и да ја определат иднината на својата земја“, додаде Бејли.

Извор: Плусинфо.мк

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново