Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Температурата ќе достигне до 34 степени.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во сабота попладне и во недела во текот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела ќе дува и повремено засилен северен ветер.

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново