Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во следните денови ќе летува со своето семејство во Република Турција, каде што ќе престојува во приватнa режија и аранжман, известија од ВМРО-ДПМНЕ.

Семејството Груевски и лани летуваше во Турција.

Неофицијално, тој заминал утрово од скопскиот аеродром со вооружено приватно обезбедување, со автомобил до авионот и со ВИП процедури.

Извор: Плусинфо.мк

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново