Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен дожд.0 Вдолж Поврдарието повремено ќе дува засилен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 31 Целзиусов степен, во Маврово 24, Охрид 28, Битола 31, Квадарци 33, Дојран 34, Берово 27...

И за наредните три дена временската прогноза е сончево и топло со мала до умерена облачност и дневни температури во пораст - утре до 36 степени, в петок до 37 и сабота до 38 степени, прогнозира УХМР Македонија.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново