Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Променливо облачно и посвежо време не очекува денеска, на места со повремен дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 11 до 19 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 19 до 32 степена.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 28 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Утре и в четврток времето ќе биде стабилно, а локална нестабилност ќе има во петок.

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново