Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

До среда ќе се задржи стабилно и релативно топло време, што ќе услови понатамошно топење на снежната покривка на планините. Во вторник и среда, по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Под влијание на влажна и постудена воздушна маса во четврток и ноќта према петок ќе предизвика повремени врнежи од дожд а на повисоките места и планините од снег. Ќе дува умерен повремено и засилен северен ветер.

Денеска: Претежно сончево и топло, во западните делови променливо облачно со умерен ветер од северозападен правец. Teмпература до 18 степени.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново