Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Endu fin

20.06.2020
Педесеттина натпреварувачи од државата во недела, на 21 јуни, ќе учествуваат во првата трка од државниот Ендуро шампионат за 2020 година. Годинешниот шампионат во оваа возбудлива мото дисциплина ќе се одржи на веќе познатата локација на велешкото езеро „Младост”.

Поради актуелната ситуација со пандемијата Ковид-19, трката ќе се одржи без присуство на публика.

Сепак ќе се следат препораките, насоките и протоколите од Агенцијата за млади и спорт предвидени за организирање натпревари во индивидуален спорт.

Организатор на рганизација на Мото клубот „Мото Велес”. Шампионатот ја има поддршката на Мотоциклистичката федерација на Македонија и Општина Велес.

Се очекува Градоначалникот Аце Коцевски да го означи стартот на трката и на учесниците да им посака спортска среќа, успешен и фер натпревар.

Натпреварувачите, педесетина на број, кои доаѓаат од повеќе градови во државата, ќе ја поминат патеката во четири кругови, по 25 км, со еден Ендуро тест во секој круг ќе се мери времето. Натпреварувачите ќе се натпреваруваат во класите Е1, Е2, Е3 и „Велес Оф Роуд” (за возачи аматери, без лиценци). /У.Ј

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново