Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Победата на Вардар против Фенербахче и историскиот пласман во фазата по групи од Лига Европа ги крена на нозе сите. Премиерот Зоран Заев, преку својот профил на Твитер и Фејсбук наведе дека ова е голем ден за фудбалска Македонија.

„Вардар ни приреди вистинско уживање на сите и ова е голем ден за македонскиот фудбал. Честитки и за Шкендија за добрата игра и остварениот успех“, напиша Заев.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново