VelesodInternacional fin

12.07.2020

Министерството за здравство објави дека во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 во:

ezeroBrodPanini fin

11.07.2020

Несреќата се случи попладнево, околу 15 и 30 часот додека момчето со татко му и со пријатели пливале во водите на велешко езеро, во близина на ресторан „Брод Панини“. Никој од групата во прв момент не забележал дека момчето М.С роден 1992 година го нема на површината на езерото.

10

10.07.2020

На 15 јули, граѓаните да излезат на гласање на предвремените парламентарни избори во мирна,чесна, фер и демократска атмосфера, апелираше на денешната прес конференција Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски.

KrizenStab1

10.07.2020

На одржаната 20 седница на Општинскиот штаб за заштита и спасување оценето е дека состојбата со Ковид-19 во Велес и велешко е стабилна, но ризиците и понатаму се големи.

Velesgragjaninaulicavogrb fin

10.07.2020

Во изминатите 24 часа СВР Велес за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита казни вкупно 49 лица.

Infektivnooddelenie fin

10.07.2020

Тројцата новозаразени велешани со коронавирус, во изминатите 24 часа, се млади луѓе додека оздравениот е излекуван на Инфективното одделение во Општа болница Велес.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново