veles fin

13.10.2020

Еден маж и три жени од Велес се новозаразени со коронавирус во последните 24 часа. Тие се на возраст од педесетина години. На епидемиолозите им рекле дека не знаат од каде е заразиле.

bolnicavelesoddron fin 257001

13.10.2020

Сите 35 кревети во Ковид делот на Инфективно одделение во Општа болница Велес од вчера се ставени во функција за лекување на заразени пациенти од велешко како и од вардарски плански регион. Веќе нема место за лекување на новоинфицирани.

policijaalkoholvokrvta fin

13.10.2020

Во саботата на 10 октомври тепачка е пријавена во Полициска канцеларија Демир Капија, од Г.Ч.(50) од Демир Капија кој пријавил дека околу 17.30 часот во Демир Капија бил физички нападнат од М.Ч.(41). Втората тепачка се случила во неделата на 11 Октомври, околу 10.30 часот, кога 35-годишен маж пријавил дека во дворот од семејната куќа во велешко село бил физички нападнат од неговиот брат Н.Ј.(45). Третата се случила вчера кога се тепале граѓани во село Раштани. Таму З.А.(60) од Велес околу 10 часот пријавил дека бил физички нападнат од Д.Р.(64).

Policiskafinansiskakontrola1

12.10.2020

Овие се најчестите прекршоци што денеска на шест локации во Велес ги санкционираа службените лица од сообраќајната полиција на СВР Велес. Тие за еден час констатираа и санкционираа 70 прекршоци во акциската контрола на Министерството за внатрешни работи во Велес. Вкупниот број на санкционирани прекршители како и висината на казните ќе бидат соопштени попладнево по завршување на акциската контрола. 

Veles zgradaSIZ

11.10.2020

По вчерашните 12, денеска во Велес нови 9 новозаразени граѓани од Ковид-19. Оздравени нема.

 naslovnaBasarovi

11.10.2020

Четириесет и осум годишен велешанец се здоби со изгореници, од прв и од втор степен, на лицето и рацете како и повеќе рани од кои една е хирушки обработена во експлозијата што неколку минути по полноќ ја предизвика бојлер на плин во стан во популарно наречената „Топилничарска зграда“ кај основното училиште „Васил Главинов“. Тој е потешко повреден но е е надвор од животна опасност.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново