Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bolnica veles

26.02.2021

Во Општа болница Велес хоспитализирани се вкупно 42 ковид пациенти. Од нив позитивни потврдени се 29, пет се сомнителни и осум пациенти со негативен брис но задржани на болничко лекување.

-На Инфективно одделение се лекуваат 33 пациенти и на Интерно одделение девет пациенти, соопшти потпарколката д-р Елеонора Јованова.

На кислородна поддршка се 11 пациенти.

Испишани се шест пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново