Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kaznipolicija fin

3.12.2020

Во изминатите 24 часа за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита Секторот за внатрешни работи Велес евидентира вкупно 43 лица.

Од нив полициските службеници казниле 24 лица во Велес, нивните колеги во Кавадарци 14 додека пет во Неготино.

Против овие лица ќе следуваат соодветни мерки, рече портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Стоилко Андреевски

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново