Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

veles panorama fin

30.10.2020

Од почетокот на епидемијата на коронавирус денесшниот ден е рекорден по бројот на регистрирани новозаболени граѓани во велешко. Осумдесет и три лица, во изминатите 24 часа, се заразиле од Ковид-19. Сега во општината има 338 активни случаи од нив 35 се лекуваат на Инфективно одделение во Општа болница Велес, две родилки се на ГАК во Скопје и тројца пациенти во приватни болници во Скопје додека 298 се со полесни симптоми и затоа се на домашно лекување.

Битката со вирусот ја изгубија 29 сограѓани.

Вкупно во општината досега има 720 заболени граѓани од коронавирус. Од нив 353 се регистрирани за оздравени. /У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново