Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

VelespanoramaJavoricentar fin

23.10.2020

Освен 13 новозаразени во Велес, во изминатите 24 часа, оздравени се само двајца пациенти.

Во вардарски регио еднаш зад Велес по бројот на новозаболени е Кавадарци со 11 граѓани, во Свети Николе осум и во Неготино едно лице, соопшти министерството за здравство.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира двајца оздравени пациенти во Велес и четири во Свети Николе, како два единствени градови во  регионот кои имаат излекувани пациенти во 241 ден од почетокот на Корона епидемијата во Македонија./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново