Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Velessozeleznickapruga fin

22.10.2020

Единаест новозаразени во Велес, во Кавадарци 41, во Неготино 10 и во Свети Николе 7 во изминатите 24 часа. Ова се резултатите што за изминатите 24 часа ги објави министерството за здравство и се однесуваат на новозаболени во вардарски плански регион.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира двајца оздравени велешани, во Кавадарци три и по двајца во Свети Николе и во Неготино. 

Во Велес бројот на досега заболени се искачи на 469 додека на активни изнесува 120 лица. Во Кавадарци досега се разболеле 394 и активни се 141 лица. Во Свети Николе бројот на заболени од почетокот на епидемијата до денеска изнесува 437 додека активни се 64 лица и во Неготино има досега 106 заболени како и активни 48, од нив 16 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново